Електронна бібліотека підручників
Головна arrow Аудит arrow Аудит (теорія, методика, збірник завдань) (Гуцайлюк З.В., Мех Я.В., Щирба М.Т.)  
17.11.2016
Аудит (теорія, методика, збірник завдань) (Гуцайлюк З.В., Мех Я.В., Щирба М.Т.)

   У навчальному посібнику послідовно викладені теоретичні та практичні питання аудиту.
   Підготовлений на основі чинного законодавства України і вимог міжнародних та національних нормативів аудиту.
   Для студентів вищих навчальних закладів, а також для практичної роботи бухгалтерів та аудиторів.

Вступ

   У 80–90-х рр. ХХ ст. в Україні виник новий вид діяльності, названий “аудит”. Відтоді він набув широкого застосування, хоча ще досі перебуває на етапі становлення.
   Безумовно, розвиток національного аудиту неможливий без всебічного вивчення світової теорії і практики у цій галузі. У світі аудиторський контроль – не нововведення і віддавна застосовується у всіх сферах діяльності.
   Необхідність виникнення незалежного аудиту в Україні обумовлена потребою підтвердження достовірності фінансової інформації суб’єкта господарювання. Такого підтвердження вимагають користувачі бухгалтерської (фінансової) звітності. Вони мають бути впевнені в абсолютній якості аудиторського висновку, яким підтверджується достовірність звітності.
   До роботи аудиторських фірм і аудиторів висуваються усе жорсткіші вимоги. Вводяться у дію правила (стандарти) аудиторської діяльності, розвивається система подвійного контролю якості роботи аудиторів, з боку держави ставляться додаткові вимоги до їх професійної підготовки.
   В цих умовах аудиторські фірми (аудитори) повинні більше уваги приділяти питанням планування аудиту, визначенню аудиторського ризику, суттєвості можливої помилки, документуванню процесу аудиту, розробці його методик. На перешкоді процесу адаптації стоїть вільне застосування терміну “аудит” на практиці, через що виник екологічний аудит, інвестиційний аудит, податковий аудит. Тому насамперед слід чітко визначити суть аудиту, тобто відповісти на запитання, що таке аудит і яка його суть, зміст, є він спеціальним видом діяльності, чи це – лише проблеми перекладу іншомовного слова?

Формат: PDF
Мова: Українська

Скачати підручник
Аудит (теорія, методика, збірник завдань) (Гуцайлюк З.В., Мех Я.В., Щирба М.Т.)

Практичний аудит

 
Наступна >