Електронна бібліотека підручників
Головна arrow Аудит arrow Облік та аудит в страхових компаніях (Т.О. Гарматій)  
17.11.2016
Облік та аудит в страхових компаніях (Т.О. Гарматій)

   У навчальному посібнику розглянуті питання здійснення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності страхових компаній. При викладенні матеріалу враховані вимоги Закону України „Про бухгалтерський облік і фінансову звітність" та Положень (стандартів) бухгалтерського обліку, які набрали чинності з 1 січня 2000 року.
   У навчальному посібнику висвітлені питання організації та аудиту страхових компаній.
   Посібник містить практичні та тестові завдання з основних питань здійснення бухгалтерського обліку та аудиту в страхових компаніях.
   Навчальний посібник рекомендується для студентів вищих навчальних закладів, а також спеціалістів-практиків у галузі страхування.

Вступ

   Студенти, які навчаються за спеціальністю “Фінанси” (спеціалізація “Страхова справа”) в обов’язковому порядку вивчають дисципліну “Облік і аудит в страхових компаніях”.
   Метою вивчення цієї дисципліни є здобуття студентами знань щодо:
   - порядку здійснення бухгалтерського обліку фінансово-господарської діяльності страхових компаній;
   - складання фінансової звітності з врахуванням особливостей діяльності страховиків;
   - організації зовнішнього та внутрішнього аудиту страхових компаній.
   При підготовці навчального посібника враховані основні положення Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про страхування”, ухваленого Верховною Радою 4 жовтня 2001 року.
   Порядок здійснення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності страхових компаній висвітлені у відповідності до вимог Закону України “Про бухгалтерський облік і фінансову звітність” та Положень (стандартів) бухгалтерського обліку, які набрали чинності з 1 січня 2000 року.
   При викладенні матеріалу враховані зміни до “Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій”, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 9 грудня 2002 року.
   Особливістю навчального посібника є те, що теоретичний матеріал кожної теми дисципліни доповнюється практичними та тестовими завданнями, які дозволяють краще зрозуміти та вивчити викладений матеріал.
   Структура навчального посібника відповідає змісту робочої програми дисципліни “Облік і аудит в страхових компаніях”, згідно з якою у розділі І висвітлені питання організації бухгалтерського обліку в страхових компаніях, а в розділі ІІ охарактеризований порядок здійснення аудиту їхньої фінансово-господарської діяльності ( дивись додаток 11).
   Питання, відображені у навчальному посібнику, відповідають їх переліку у тематичному плані цієї дисципліни (дивись додаток 12).

Формат: PDF
Мова: Українська

Скачати підручник
Облік та аудит в страхових компаніях (Т.О. Гарматій)

 
< Попередня   Наступна >