Електронна бібліотека підручників
Головна arrow Бухгалтерський облік arrow Напрямки вдосконалення обліку фінансових ресурсів у бюджетних установах  
22.12.2016
Напрямки вдосконалення обліку фінансових ресурсів у бюджетних установах

   У роботі вказано на зміни в організації обліку та контролю за державними доходами й видатками; зазначені особливості казначейської системи виконання державного бюджету та її роль у дотриманні бюджетної дисципліни. Висвітлено специфіку бухгалтерського обліку в бюджетних установах та проблеми його здійснення. Вказані основні нормативні акти, прийняті протягом 1995–1999 років, які призначені для підвищення рівня облікового процесу; внесені пропозиції щодо вдосконалення обліку фінансових ресурсів в установах, які утримуються за рахунок бюджетних коштів.

ЗМІСТ

ВСТУП 3
1. РЕФОРМУВАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ ТА КОНТРОЛЮ ЗА ДЕРЖАВНИМИ ДОХОДАМИ ТА ВИДАТКАМИ 3
2. ДІЮЧА ПРАКТИКА ВЕДЕННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВАХ 10
3. ПРОПОЗИЦІЇ ПО ВДОСКОНАЛЕННЮ ОБЛІКУ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ В УСТАНОВАХ, ЩО УТРИМУЮТЬСЯ ЗА РАХУНОК БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ 22
ВИСНОВКИ 25
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 26

ВСТУП

   Подальший економічний і соціальний розвиток України тісно пов’язаний з удосконаленням економічної роботи на всіх рівнях управління, підвищенням відповідальності міністерств та відомств, підприємств та бюджетних установ за ефективне використання фінансових, матеріальних і трудових ресурсів.
   Обсяг державного бюджету становить величезні суми. Через нього розподіляють і перерозподіляють більше половини національного доходу країни. Тому особливо значною є роль обліку і контролю у забезпеченні раціонального й економного використання фінансових та інших ресурсів, посиленні боротьби з безгосподарністю, незаконною витратою матеріальних і грошових засобів, дотриманні фінансово-бюджетної дисципліни.
   Бухгалтерський облік охоплює всі сторони економічної і господарської діяльності як всередині установ і організацій, що перебувають на бюджетному фінансуванні, так і у їх взаємовідносинах з іншими господарськими організаціями та з фінансово-кредитною системою. Налагоджений облік дозволяє не лише виявити резерви ефективного використання бюджетних ресурсів, порушення режиму фінансово-бюджетної дисципліни, а й попередити і вчасно усунути можливі втрати та необгрунтовані затрати.

Формат: PDF
Мова: Українська

Скачати підручник
Напрямки вдосконалення обліку фінансових ресурсів у бюджетних установах (Фаріон І.Д., Писаренко Т.М.)

 
< Попередня   Наступна >