Електронна бібліотека підручників
Головна arrow Світова економіка arrow Економічна інтеграція України в Європейський Союз (Р. Айзен та ін.)  
21.12.2016
Економічна інтеграція України в Європейський Союз (Р. Айзен та ін.)

   Укладачі збірника: проф., д-р Р. Айзен (Університет ім. Й.-В. Гете, м. Франкфурт-на-Майні, Німеччина), доц., канд. екон. наук Р. Березюк (Тернопільська академія народного господарства, Україна), проф., д-р Л. Гієрі (Університет Ліон-2 ім. Люмієра, м. Ліон, Франція), проф., д-р П. Ван дер Гук (Університет ім. Еразмуса, м. Роттердам, Нідерланди), проф., докт. екон. наук А. Мельник (Тернопільська академія народного господарства, Україна), проф., докт. екон. наук Є. Савельєв (Тернопільська академія народного господарства, Україна), акад. О. Устенко (депутат Верховної Ради України, президент Тернопільської академії народного господарства, Україна), проф., докт. екон. наук С. Юрій (Тернопільська академія народного господарства, Україна).

   У систематизованому вигляді подані наукові рекомендації міжнародних наукових конференцій з проблем економічної інтеграції України в Європейський Союз, які були проведені у м. Ялті (Форос) у 1996–2002 роках.
   Видання призначене для підготовки фахівців з європейських студій.
   Може бути використане при обґрунтуванні рішень з європейської інтеграції України і в науково-дослідній роботі.

ВСТУП

   Як цивілізована європейська держава, що твердо стала на позиції демократії та ринкової економіки, Україна не може існувати ізольовано від світових і європейських господарських процесів. Ми зобов’язані, навіть приречені, бути європейською країною, і Європейський Союз визнав Україну своїм стратегічним партнером.
   Одним із найважливіших напрямків стратегії свого розвитку Україна проголосила вступ до Європейського Союзу. Особливого значення євроінтеграційні амбіції України набувають із прийняттям до ЄС низки країн-претендентів, що означатиме виникнення спільного кордону між Європейським Союзом та Україною. Але перетворення амбіцій на реальність потребує неймовірно великих зусиль, насамперед самої України. Деформації соціально-економічної системи, яких зазнала наша країна, за весь період її радянської історії, виявилися настільки суттєвими, а розрив у розумінні й визначенні історичних, політичних та загальнолюдських цінностей настільки глибоким, що повернення до сім’ї європейських народів в аспекті економічної інтеграції до ЄС перетворилося на важкий, багатоплановий і тривалий процес.
   Але яким би довгим і важким не був шлях, подолання його обов’язково починається з перших кроків. Для того, щоб їх успішно здійснити, щоб рух став усвідомленим, необхідні цілеспрямовані зусилля науки.
   Певний науковий доробок у розв’язанні проблем входження України в ЄС виконано українськими науковцями в рамках семи міжнародних наукових конференцій «Проблеми економічної інтеграції України в Європейський Союз». Вони, починаючи з 1996 р., проводилися під патронатом Міністерства освіти і науки України. Безпосередніми організаторами були Тернопільська академія народного господарства та університет ім. Й.-В. Гете (м. Франкфурт-на-Майні, Німеччина). У різні роки в організації конференції брали участь: Університет ім. Еразмуса (м. Роттердам, Нідерланди), Університет Ліон-2 ім. Люм’єра (м. Ліон, Франція) та у 2001 р. – Одеський національний університет (Україна).
   Кожна із семи проведених конференції мала чітко визначений аспект проблематики економічної інтеграції України в Європейський Союз. Так, у 1996 р. об’єктом дискусії були теорія і стратегія економічної інтеграції України в ЄС. У 1997 р. – мікроекономічний аспект інтеграції. У 1998 р. учасники конференції з’ясовували соціально-економічні та реґіональні питання інтеграції. У 1999 р. – інвестиційні аспекти. У 2000 р. проблеми інтеграції розглядали через призму європейських студій у сферах економіки європейської інтеграції, банківської і монетарної інтеграції, податкової політики ЄС та політики європейських ринків праці, європейського міжкультурного менеджменту. У 2001 р. предметом дискусії були європейські порівняльні студії, і на останній, cьомій міжнародній науковій конференції (2002 р.), проблеми економічної інтеграції України в Європейський Союз розглядали в аспекті глобалізації та формування нової економіки....

Формат: PDF
Мова: Українська

Скачати підручник
Економічна інтеграція України в Європейський Союз (Р. Айзен та ін.)

 
< Попередня   Наступна >