Боремося з жуком-довгоносиком на полуниці. Ефективні препарати
Довгоносик – шкідник, який вражає не тільки полуницю, а й квітучі яблуні, малину, суницю. Перша зацвітає полуниця, тому він починає господарювати спочатку на ній, так кажуть поради садівникам.
Трохи про довгоносик
У весняний період довгоносик харчується листочками суниці суниці (полуниці), потім переходить на бутони і пошкоджує їх. Одна самка відкладає по яйцю у кожен бутончик. Крім того, жуки-довгоносики підрізають квітконіжку, і остання подає на землю. У бутоні розвивається личинка, і вона з’їдає всередині серцевину, яка стає коричневим.
Коли обприскувати
Перше обприскування проводять ще на стадії розвитку зелених листочків, до появи бутонів і цвітіння. Захищаємо рослини від поїдання листя. Друга обробка – з появою бутонів на 2-3 см над землею.
Друга обробка – з появою бутонів на 2-3 см над землею.
Можна обійтися і одноразовою, основною обробкою препарату, коли тільки здалися бутони на кущі, і вони ще не цвітуть, і важливо не пропустити цей момент. На даний час можна застосувати хімічні засоби. Це «Іскра», «Інтавір», Децис-профі», «Фуфанон» і краще набувати препаратів контактно-кишкової дії.
У період дозрівання ягід можна боротися лише біологічними засобами. Це препарати “Фітоверм”, “Бітоксибацилін”. І обробляти ними рослини потрібно часто, кожні 4-5 днів, інакше ефекту мало.
Третє обприскування проводять після збирання ягід, як профілактика.